Druskininkų švietimo centras
Nordplus Adult

 




Danguolė Česaitytė-Rutkauskienė

Projekto koordinatorė

 

DRUSKININKŲ ŠVIETIMO CENTRAS PRADEDA VYKDYTI  NORDPLUS PROGRAMOS  TINKLO PROJEKTĄ ,,NAUJOJI IR SENOJI DEMOKRATIJOS

 

2012 m. rugsėjo mėn. Druskininkų švietimo centras kartu su Danijos (Folkevirke, Kopenhaga), Norvegijos (Sveio bendruomenė), Estijos (Jaan Tonisson Institutas, Talinas) ir Latvijos (nevyriausybinė organizacija "Radošas Iniciatīvas Centrs", Ryga) suaugusiųjų švietimo organizacijomis pradėjo vykdyti tinklo projektą ,,New and old democracies“ (,,Naujoji ir senoji demokratijos“). Šią Nordplus programos paprogramę Nordplus Adult administruoja ir finansuoja Danijos tarptautinio švietimo agentūra. Lietuvoje Nordplus Adult programą administruoja Švietimo mainų paramos fondas Vilniuje. Druskininkų švietimo centras šiame projekte dalyvauja kaip partneris. Projekto koordinatorius – Danijos institucija Folkevirke.

Projektas truks du metus (2012 m. rugsėjis – 2014 m. rugsėjis). Šio tinklo projekto tikslas – pasikeisti patirtimi tarp senųjų demokratinių ir naujųjų demokratinių valstybių, skatinti suaugusiųjų švietimą ir mokymąsi. Projekto dalyviai – Baltijos ir Skandinavijos šalių suaugusiųjų švietėjai (pedagoginis personalas-mokytojai ir administracijos atstovai), kurie mobilumų (išvykų) metu keisis surinkta medžiaga, diskutuos projekte numatytomis demokratijos temomis: ,,Demokratijos vystymasis“, ,,Lyčių lygybė“, ,,Kaip demokratija veikia šeimose?“, ,,Kaip demokratija veikia valstybinėse mokyklose?“, ,,Santykiai su tautinėmis mažumomis“. Projekte numatyta Druskininkų švietimo centro įvairių dalykų mokytojų bei administracijos atstovų 8-10 mobilumų (išvykų) į projekto partnerines institucijas. Jų metu vyks susitikimai su vietos politikais, lankomos vietos valdžios institucijos.

Pagrindinė projekto tema – demokratija. Pagrindinė projekto idėja – demokratiškam gyvenimo būdui reikalingas ugdymas ir švietimas, o tai mokymosi visą gyvenimą procesas.

Projekto dalyviai patobulins savo žinias apie kitų žmonių požiūrį į demokratiją. Projektas taip pat turės įtaką piliečiams iš etninių mažumų grupių. Projekto metu bus tobulinami pedagoginiai metodai, ugdantys piliečius demokratinėje visuomenėje, bei surinkta medžiaga demokratijos temomis bus skelbiama projekto tinklalapyje.



Daugiau informacijos apie NORDPLUS projektus galima rasti paspaudus šią duomenų bazės nuorodą anglų kalba: http://www.nordplusonline.org/Projects2/Project-database

 


PROJEKTO SUSITIKIMAI

Pirmasis susitikimas:  Kopenhagoje, Danija, 2012 m. lapkričio 21-23 d. 

Antrasis susitikimas:  Talinas, Estija, 2013 m. kovo 3-6 d.


Trečiasis susitikimas:  Haugesiunde, Norvegija, 2013 m. gegužės 14-16 d.


Ketvirtas susitikimas:  Rygoje, Latvija, 2013 m. spalio 2-5 d.


Atnaujinta: 2014-06-02     


Tvarios plėtros skatinimo projektas (klasterystė)
UPC projektai
Nordplus Adult
Grundtvig mokymosi partnerystės projektas
Grundtvig kvalifikacijos tobulinimo veikla
APIE MUSKVALIFIKACIJOS TOBULINIMASFORMALUSIS UGDYMASNEFORMALUSIS ŠVIETIMASPROJEKTINĖ VEIKLAŪKINĖ VEIKLAKARJEROS UGDYMASPEDAGOGINĖ-PSICHOLOGINĖ TARNYBAFINANSAIFOTO GALERIJA