Druskininkų švietimo centras
Renginiai
2016 metai          

_____________________________________________________________

Sausio 13 dienos minėjimas


Danguolė Česaitytė-Rutkauskienė, anglų k. vyresnioji ir istorijos mokytoja

2016 m. Sausio 13-osios pilietine iniciatyva ,,Atmintis gyva, nes liudija“ Druskininkų švietimo centro suaugusiųjų klasių mokiniai ir mokytojai prisiminė prieš 25 metus vieningą Lietuvos piliečių siekį apginti atkurtos Lietuvos valstybės nepriklausomybę.

Sausio 13-osios dienos pilietinė iniciatyva
2015 metai           Renginių planas

_____________________________________________________________

Kovo 11 dienos minėjimas


Danguolė Česaitytė-Rutkauskienė, anglų k. vyresnioji ir istorijos mokytoja

2015 m. kovo 10 d. Druskininkų švietimo centro bibliotekoje susirinkę Švietimo centro suaugusiųjų klasių mokytojai ir mokiniai paminėjo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos 25-metį. Susibūrę į dvi komandas – mokytojų ir mokinių – renginio dalyviai atsakinėjo į viktorinos klausimus, suskirstytus į 4 dalis – kalba, tikėjimas, istorija ir įžymūs žmonės. Viktorinos klausimus parengė istorijos mokytoja Danguolė Česaitytė-Rutkauskienė. Nugalėjo mokytojų komanda, surinkusi daugiau taškų.

Viktorina padėjo sutelkti mokytojus bei mokinius, parodė jų kūrybiškumą, išmonę, pagilino Lietuvos istorijos ir kultūros žinias.

Viktorina „Ar žinai Lietuvos istoriją?“

_____________________________________________________________

Vasario 16 dienos minėjimas


Danguolė Česaitytė-Rutkauskienė, anglų k. vyresnioji ir istorijos mokytoja

2015 m. vasario 12 d. Druskininkų švietimo centro bibliotekoje susirinkę Švietimo centro suaugusiųjų klasių mokytojai ir mokiniai paminėjo Valstybės atkūrimo dieną - Vasario 16-ąją. Vyko kūrybinės dirbtuvės ,,Laisvės paukštė“. Mokytojai ir mokiniai karpė trijų spalvų – geltonos, žalios, raudonos - popierines laisvės paukštes, kurias vėliau kabinome ant gėlės – medelio, taip suformuodami Lietuvos valstybės vėliavą.

Renginio metu eksponuotas stendas, skirtas Valstybės atkūrimo dienai, kurį paruošė technologijų mokytoja Rita Biliūnienė.
Kūrybinės dirbtuvės sujungė mokytojus ir mokinius bendram darbui, taip įprasminant Valstybės atkūrimo dieną.

Kūrybinės dirbtuvės „Laisvės paukštė“

_____________________________________________________________

Sausio 13-osios dienos pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“
        

Danguolė Česaitytė-Rutkauskienė,istorijos ir anglų k. vyresnioji mokytoja

2015 m. sausio 13 d. Druskininkų švietimo centro mokiniai ir mokytojai prisijungė prie visuotinės pilietinės iniciatyvos ,,Atmintis gyva, nes liudija“. Ši iniciatyva skirta Laisvės gynėjų dienai paminėti. Lietuvoje ji organizuojama nuo 2008 m. Minėjimo renginio iniciatorės – istorijos ir anglų k. vyresnioji mokytoja D.Česaitytė-Rutkauskienė ir technologijų mokytoja, bibliotekininkė R. Biliūnienė.

Akcijos simbolis – gėlė neužmirštuolė- tądien buvo įsegta kiekvieno susirinkusio atlape. Susirinkę centro bibliotekoje, dešimčiai minučių uždegėme atminimo žvakutes, prisimindami 1991 m. sausio 13-osios dienos įvykius ir žuvusius už Lietuvos laisvę.

Eurikos Masytės daina ,,Laisvė“ sužadino patriotinius jausmus ir privertė susimąstyti apie iškovotą laisvę ir jos išsaugojimą.

Sausio 13 dienos minėjimas
2014 metai           Renginių planas

_____________________________________________________________

Tolerancijos dienos minėjimas


Danguolė Česaitytė-Rutkauskienė, anglų k. vyresnioji ir istorijos mokytoja

2014m. lapkričio 16 d. - tarptautinė tolerancijos diena, minima nuo 1995 m. Tarptautinė istorinio teisingumo komisija kasmet, nuo 2003 m., inicijuoja šios dienos minėjimą. Lietuvoje, nuo seno garsėjančioje kaip tolerantiška valstybė, anksčiau ir dabar susiduriama su netolerancijos pavyzdžiais prieš kitataučius, kitokį socialinį statusą ar mąstymą turinčius žmones. Netolerancijos pavyzdžių yra ir vertinant istorinę praeitį bei istorines asmenybes. Todėl Tarptautinės tolerancijos dienos minėjimas yra Tarptautinės istorinio teisingumo komisijos įgyvendinamos Švietimo apie totalitarinių režimų nusikaltimus, nusikaltimų žmogiškumui prevencijos ir tolerancijos ugdymo programos dalis.

2014 m. Tolerancijos dienos simbolis – KNYGA. Druskininkų švietimo centro mokiniai, vadovaujami technologijų mokytojos Ritos Biliūnienės, prisijungė prie pilietinės iniciatyvos ,,Tolerancijos knyga“ ir kartu kūrė knygą, kurioje sudėjo citatas apie toleranciją, jos reikšmę. Knyga buvo iliustruota mokinių piešiniais ir eksponuota švietimo centro bibliotekoje.

Tolerancijos knyga

_____________________________________________________________

Sausio 13-osios dienos akcija „Atmintis gyva, nes liudija“


Danguolė Česaitytė-Rutkauskienė, anglų k. vyresnioji ir istorijos mokytoja

2014m. sausio 13-osios -:Laisvės gynėjų dienos- minėjimas vyko Druskininkų švietimo centro bibliotekoje dalyvaujant suaugusiųjų klasių mokytojams ir mokiniams. Renginio organizatoriai - istorijos ir anglų k. vyresnioji mokytoja Danguolė Česaitytė-Rutkauskienė bei mokytoja konsultantė Rita Biliūnienė.

Akcijos tikslas - prisijungti prie Istorinio teisingumo komisijos Lietuvoje organizuojamos visuotinės pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“. Ši akcija skiriama priminti ir paminėti prieš 23 metus (1991 m.) Lietuvos piliečių vieningą siekį apginti atkurtos valstybės nepriklausomybę ir bendrą pilietinę poziciją, padėjusią atsilaikyti prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų agresiją, bandymą karine jėga įvykdyti perversmą.

Akcijos simbolis - žvakė, kuri simbolizuoja gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę. Taigi ir mes uždegėme žvakeles prie simbolinio TV bokšto. Prisiminėme to meto įvykius. Mokiniams iškelti retoriniai klausimai apie patriotizmą ir tėvynės gynimą privertė juos susimąstyti apie pilietiškumą ir ateitį. Mokytojos R. Biliūnienės parengtas stendas, skirtas Sausio 13-ąjai, maloniai nustebino mokytojus, nes suaugusiųjų moksleivių darbai išraiškingi, pilni idėjų ir paslaptingumo.

_____________________________________________________________

Vasario 16-ąją šventėme išradingai


Danguolė Česaitytė-Rutkauskienė, anglų k. vyresnioji ir istorijos mokytoja

2014 m. vasario 13 d. Druskininkų švietimo centro bibliotekoje susirinkę Švietimo centro suaugusiųjų klasių mokytojai ir mokiniai paminėjo Valstybės atkūrimo dieną. Vasario 16- oji užima ypatingą vietą lietuvių tautos ir Lietuvos valstybės istorijoje. Minėdami šią dieną, prisiminėme savo protėvių politinę kultūrą ir jų drąsą, parenkant kelią lietuvių tautai Europos žemyne bei pasaulyje.

Paminėję ir pagerbę Lietuvos nepriklausomybės akto, pasirašyto 1918 m. vasario 16 d., signatarus, surengėme viktoriną Lietuvos istorijos tema. Dvi mišrios mokytojų ir mokinių komandos aktyviai ieškojo atsakymų į pateiktus klausimus. Komandos buvo viena už kitą pranašesnės, tačiau viktorinos komisija nusprendė, kad laimėjo draugystė ir meilė Tėvynei. Viktorina buvo puiki galimybė ugdyti mokinių ir mokytojų bendradarbiavimą ir prisiminti svarbiausius Lietuvos istorijos įvykius bei asmenis. Viktorinoje dalyvavusieji gavo atminimo dovanėles.

Renginio metu eksponuoti du stendai, skirti Valstybės atkūrimo dienai, kuriuos paruošė suaugusiųjų klasių mokiniai, padedami dailės vyresniosios mokytojos Jūratės Kygienės bei etikos mokytojos Ritos Biliūnienės. Renginys buvo įdomus, turiningas ir smagus.

_____________________________________________________________

Istorijos pamoka Druskininkų miesto muziejuje


Danguolė Česaitytė-Rutkauskienė, anglų k. vyresnioji ir istorijos mokytoja

Š. m. kovo 26 d. nedidelis Druskininkų švietimo centro mokytojų ir mokinių būrelis dalyvavo netradicinėje istorijos pamokoje, kuri vyko Druskininkų miesto muziejuje. Noras sužinoti apie savo gimtojo miesto - kurorto istoriją, gydymą mineraliniu vandeniu, žymius kurorto žmones mus ir nuvedė į Druskininkų miesto muziejų, įsikūrusį viloje „Linksma“.

Muziejaus darbuotojas Vadimas vedžiojo mus po kambarius, kurių kiekvienas reiškia skirtingą Druskininkų istorijos laikotarpį. Pirmajame kambaryje sužinojome apie Druskininkų ir mineralinių šaltinių atsiradimą, pirmąjį Druskininkų kaimo paminėjimą, pirmuosius gydytojus. Antrajame kambaryje supažindino su ekspozicija, skirta gydymui kurorte mineraliniu vandeniu, kumysu, mineralinio vandens ir purvo voniomis. Trečiasis kambarys skirtas 1920 - 1939 m. laikotarpiui, kai Druskininkai priklausė Lenkijai. Ketvirtasis kambarys - erdvi salė, skirta Druskininkų senųjų atvirukų ekspozicijai, atspindinčiai įvairius Druskininkų vilų, gydyklų parko, autobusų, garlaivių vaizdus.

Pamoka praėjo turiningai, greitai ir labai įdomiai, uždavėme nemažai klausimų, sužinojome daug įdomių faktų apie savo gimtąjį miestą ir jo istoriją, žymių žmonių meilės istorijų. Drąsiai galima teigti, kad jei Druskininkų muziejuje nebuvai - Druskininkų nepažinai.
Atnaujinta: 2018-09-15     


Mokinių priėmimo mokytis sąlygos
Mokinių elgesio taisyklės
Mokinių vertinimas
Mokslo metų trukmė Atostogos Pamokų laikas
Formaliojo ugdymo tikslas ir uždaviniai
Mokytojų sąrašas
Planai Programos
Biblioteka
APIE MUSKVALIFIKACIJOS TOBULINIMASFORMALUSIS UGDYMASNEFORMALUSIS ŠVIETIMASPROJEKTINĖ VEIKLAŪKINĖ VEIKLAKARJEROS UGDYMASPEDAGOGINĖ-PSICHOLOGINĖ TARNYBAFINANSAIFOTO GALERIJA